Info club : Program evenimente 2015 | Contact | Membri | Ture | Actiunea Serbanei | Statut | Intrebari frecvente | Autentificare | Inregistrare
Ghid montan : Carpatii Meridionali : Muntii Cindrel > Cabane > Trasee | Muntii Lotrului > Cabane > Trasee | Muntii Fagaras > Cabane > Trasee
Alte informatii: Galerie Foto | Stiri | Caiet de cantece | Magazine echipament montan | Statiuni montane | Rezervatii Naturale | Sfaturi pentru turisti
2% pentru Amicii Muntilor

Home » Articole

Concursul de orientare Cărăbuş de Mai 2016

Adaugat la 11 mai 2016 de Amicii Muntilor 1.320 vizualizari Nici un comentariu
Carabus de Mai 2016
Carabus de Mai 2016 08 Mai 2016 (new)
Fotografii oferite de: Amicii Muntilor
Adaugat la: 10 Mai 2016
Zona: Sibiu, Padurea Dumbrava
84 fotografii, 3489 vizite, 0 comentarii


În data de 8 Mai 2016 a avut loc a XI-a ediţie a concursului de orientare sportivă “Cărăbuş de Mai”, concurs organizat de Clubul de Turism Montan Amicii Munţilor din Sibiu. Concurenţii s-au bucurat de puţina vreme frumoasă din ultima perioadă şi de traseele concepute pentru toate categoriile de vârstă.
La concurs au luat parte peste 70 de participanţi, cel mai tânăr având 3 ani, iar cel mai vârstnic peste 60 de ani. Câştigătorii au fost răsplătiţi cu medalii, diplome şi premii obţinute cu sprijinul celor de la Wood Mizer, Floradi şi Magazinul Explorer .
Concurenţii au alergat, au căutat, au învăţat să se orienteze în natură, dar şi să socializeze, să lege prietenii şi să descopere natura frumoasă.

Pe această cale felicităm toţi participanţii acestei ediţii.

Câştigătorii au fost:

Categoria – sub 6 ani
Locul I – Tatu Paul Damian
Locul II – Bâtcau Damian şi Bâtcau Nectaria
Locul III – Moraru Andrei

Categoria – 6-9 ani fete
Locul I – Cocoş Cătălina
Locul II – Olteanu Carina
Locul III –Ştefănescu Teodora

Categoria – 6-9 ani băieţi
Locul I – Tatu Robert
Locul II – Bogătean Luca
Locul III –Presecan Flavius

Categoria – 9-12 ani fete
Locul I – Sava Ioana
Locul II- Gheorghiţă Andreea
Locul III – Cruceru Cristina

Categoria – 9-12 ani băieţi
Locul I – Presecan Darius
Locul II – Petrişor Valentin
Locul III – Cosman Bogdan

Categoria – 12-15 ani fete
Locul I – Ursu Daria
Locul II – Teleabă Daria
Locul III – Petrişor Ştefania

Categoria – 12-15 ani băieţi
Locul I – Szoke Laurenţiu
Locul II – Ursu Dacian
Locul III – Păculea Sergiu

Categoria –15-18 ani fete
Locul I –Sandu Rebeca
Locul II – Şulumbercian Andreea
Locul III – Zaharie Diana

Categoria – 15-18 ani băieţi
Locul I – Boncea Andrei
Locul II – Apostol Iulian
Locul III – Udrea Răzvan

Categoria – 18-25 ani băieţi
Locul I – Cârceag Andrei

Categoria – 25-40 ani fete
Locul I- Teleabă Roxana
Locul II – Petrişor Iuliana

Categoria – 25-40 ani băieţi
Locul I – Presecan Alexandru
Locul II – Morariu Răzvan
Locul III – Bâtcău Marian

Categoria – Peste 40 ani fete
Locul I – Groşaru Dorina
Locul II – Voinescu Valentina

Categoria – Peste 40 ani băieţi
Locul I – Sarasi Francisc
Locul II – Popa Radu
Locul III- Groşaru Virgil

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Introduceti comentariul :

Trebuie sa fiti autentificat pentru a introduce un comentariu.